Gönderen: Züleyha IŞIK | 08/07/2009

The King of Pop:Michael Jackson


Haberi ilk gazetede gördüğümde şok olmuştum. Ama dedim ki hastanedeyse daha kesin bir şey yoktur, sonuçta bu gazetelerin bir dediği öbürünü tutmuyor. Ama gün geçtikçe artık bu hep konuşulmaya başladı, televizyonlar hep Michael Jackson’un geçmişini, kliplerini veriyordu. Hani hep derler ya bir insanın değeri öldüğü zaman anlaşılır. Michael Jackson’da böyle oldu. Ama maalesef kötü oldu. En çok üzüldüğüm noktada şu ki Londra’da konser verecek olması, yani uzun bir aradan sonra güzel bir geri dönüş olacaktı ama ne yazık ki olmadı, bu beni çok üzdü açıkçası…

Bana gören kendisi Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi pop müzik sanatçısıdır. Çünkü bir popstar düşünün ki; albümü 37 hafta zirvede kalsın ve Billboard albüm listesinde 122 hafta geçirsin, Grammy ödüllerinde bir gecede 8 ödül birden alsın, aynı zamanda bu albüm(Thriller) tüm zamanların en yüksek satış rekorlarını kırsın, ve daha fazlasıyla Michael Jackson bunların hepsini başardı.  Bir zaman sonra Dünyanın en çok tanınan sanatçısı oldu ve ona artık King of Pop denmeye başlandı, her yerde onun müziği dinlendi, onun şarkılarıyla büyüyen milyonlarca insan oldu. Tabi ki bu ani ölümü herkesi üzdü.

Michael Jackson son zamanlarda skandallarla gündeme gelmeye başlamıştı çünkü kendisi piyasada pek görünmüyordu. Bu yüzden de sanatçının bu boşluğunda bu tarz yalan haberler çıkartılmaya başlandı. Bunların hepsi sanatçıyı üzüyordu. Eminim o da bu ihaneti hazmedememiştir, çünkü ismini tüm Dünya’ya duyurmayı başarmış bir insan nasıl oluyorda insanın ihanetine uğruyor. Kabuledilecek bir durum değil açıkçası o kadar müthiş işler başarmış, herkes onun ismini saymış karşılığı bu olmamalıydı. Bir kaç insan onu çok üzdü haksız yere suçladıla Michael Jackson’ı ama üstesinden gelmeyi bildi. Maalesef hepsini kaldıramadı, iyice sıkıntıya girdi güzel bir geri dönüş yapmak istedi ama olmadı. Bana göre bu sebeplerden dolayı öldüğünü düşünüyorum. Yani onun için Dünya yaşanılmaz hale gelmişti zaten. İsterdi ki insanlar bu haberler yüzünden benim için öyle düşünmesinler, öyle bilmesinler benim geçmişimi ve kim olduğumu unutmasınlar aynı zamanda nasıl bir insan olduğumu da, çünkü tecavüz skandalı çok ağır bir suçlama…

Son olarak Michael Jackson gelmiş geçmiş en iyi sanatçılardan birisiydi ve hep öyle kalacak, onun yerini kimse dolduramaz.

Michael Jackson kısa süren hayatında inanılmaz işler başarmış, hep yeniliklerin ve ilklerin adamı olmuş, yaptığı danslar, konser performansları ve duruşuyla, stiliyle, tarzıyla günümüz sanatçıların bir çoğuna ilham kaynağı olmuştur.  Adeta bir öncüdür, öğretmendir ve insancıldır. Sanatçılığı dışında onu hep çocukları seven, onları korumayı başaran bir insan olarak da hatırlayacağız.

Huzur içinde yat MJ.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: